Analityk: Bitcoin Cena 300K dolarów do 2021 r. Koniec nie jest wykluczone

Ceny Bitcoin są bardzo w stanie trafić 300.000 dolarów do końca 2021 roku, na łańcuchu analityk Willy Woo powiedział w swoim najnowszym wątku Twitterze.

Podczas gdy Bitcoin pozostaje w zasięgu pomiędzy 18.000 dolarów i nowy wszechczasowy haj, wezwania do cen BTC czyniąc „moonshot“ ruchy w 2021 roku już zaczęły nadchodzić.

Wśród wielu takich prognoz, pionier analizy łańcuchowej Willy Woo uważa, że cena Bitcoin’a wynosząca 200.000 dolarów jest „konserwatywna“, a najwyższa krypto waluta ma polecieć do 300.000 dolarów do końca następnego roku.

300 tys. dolarów za BTC ‚Not Out of the Question

Mimo że BTC odnotowała nowy rekord, cena najwyższej kryptokuranty nie zdołała przekroczyć kluczowej psychologicznej bariery 20 000 USD. Ale to nie będzie problem w 2021 roku. Według notowanego na rynku bitcoinów analityka Willy’ego Woo „Top Model“, BTC pod koniec przyszłego roku chce osiągnąć cenę 300.000 dolarów.

W wątku tweetowym Woo stwierdza, że inwestorzy kupujący Bitcoin w obecnym rajdzie płacili średnio 7456 dolarów za BTC, co samo w sobie jest „genialnym posunięciem“, ponieważ krypto waluta będzie handlować w przyszłym roku po „cenach księżycowych“.

Dodając do swojego komentarza i powołując się na dane z blockchain market insights firm, Glassnode, Woo powiedział, że spadek podaży Bitcoin’a na giełdach (z powodu masowej akumulacji) jest dwa razy „dłuższy i głębszy“ niż to, co wydarzyło się w fazie przed rajdem w 2017 roku.

Ten Woo powiedział, że jest to powód, aby być wyjątkowo na rynku bitcoin perspektywy w 2021 roku.

Dolar Gain In Market Cap Per Dollar Invested Significantly Increased

Kontynuując swój komentarz na temat przyszłości rynku bitcoinów, Woo wskazał na kolejny wskaźnik, który wzmocnił jego byczą postawę. Powiedział, że dla każdego dolara zainwestowanego w BTC, zysk dolara w pułapie rynkowym kryptocurrency „znacznie wzrósł“ w porównaniu do poprzednich cykli byka.

Willy powiedział, że ten szczególny rozwój rynku wskazuje na bardzo byczy scenariusz dla bitcoinów w 2021 roku.

Ale liczby pójdą w dół, zanim pójdzie w górę

Chociaż Woo’s powyżej analizy rynku bitcoin na łańcuchu nie maluje mega byczy scenariusz dla bitcoin w najbliższych miesiącach, spadek jest również „nie wykluczone“. Popularny analityk TradingView oparty Alan Masters potwierdza to.

Masters zauważa, że BTC miał bardzo silne miesięczne zamknięcie w listopadzie, ale przyjmując racjonalne stanowisko, utrzymywał, że wycofanie jest na kartach „nic nie porusza się w górę w linii prostej, nawet w Bitcoin“.

Twierdzi on, że w pierwszej połowie grudnia cena BTC wydrukuje wiele czerwonych świec, a następnie, począwszy od następnej połowy, wszystko będzie zielone. Ale nie jest to wcale kwestia warta zmartwienia, ponieważ

…to może oznaczać, że w pierwszych tygodniach miesiąca będziemy się poprawiać, a potem znów skończymy z wielką zielenią…

Inwestor porównuje to do sytuacji w 2017 r., kiedy BTC zamknęła październik na bykówce. W kolejnych miesiącach ceny spadły jednak o 16%, a następnie kontynuowały bieg na północ, ostatecznie osiągając wyższy poziom. Masters kontynuował, mówiąc, że jest to dokładny scenariusz rynkowy, którego można się spodziewać w tym miesiącu. A jak niskie mogą być ceny BTC przed ponownym wzrostem?

Bitcoin może zejść tak nisko, jak 13.323 dolarów miesięcznie w ciągu kilku dni lub dwóch tygodni i odbić się od tego poziomu, a następnie nadal wzrastać.

Jeśli ceny spadną poniżej EMA10 (powyższy punkt cenowy), wtedy scenariusz będzie zupełnie inny, z bykami tracącymi całe zaufanie. Obecnie jednak wolumeny są najwyższe od kwietnia, a liczby wskaźnika względnej siły (RSI) są również całkiem dobre.