Morgan Creek Digital Partner: „Bitcoin może trafić 1-3M dolarów w ciągu najbliższych 5 lat“

Ostatnio Jason A. Williams, współzałożyciel i partner w Morgan Creek Digital Assets, powiedział norweskiej giełdzie kryptograficznej NBX, dlaczego jest tak byczy na Bitcoin.

Morgan Creek Digital Assets to wielostrategiczna

Morgan Creek Digital Assets to wielostrategiczna, kryptońska firma inwestycyjna, skierowana do klientów instytucjonalnych i zamożnych biur rodzinnych. Została założona przez Marka Yusko, Jasona Williamsa i Anthony’ego Pompliano w 2018 roku i jest wspierana przez firmę zarządzającą aktywami Morgan Creek Capital Management.

Norwegian Block Exchange (NBX), założona przez Bjørna Kjosa, „rozpoczęła działalność jako spin-off z Norwegian Air Shuttle w celu wprowadzenia płatności w walucie kryptograficznej do branży lotniczej z zachętą do redukcji kosztów związanych z płatnościami oraz możliwością stania się wiodącą giełdą“.

Jak wyjaśnił NBX w opublikowanym w zeszły piątek (30 października) wpisie na blogu, po tym jak w ciągu ostatnich trzech miesięcy coraz więcej instytucji przyjmowało Bitcoin, zdecydowała się ona szukać „aktualnych opinii różnych liderów branży na temat ostatnich wyników Bitcoinu i jego perspektyw na przyszłość“.

Williams został zapytany „Jaka jest twoja sprawa z Bitcoinem jako bezpieczną przystanią?“

Williams odpowiedział:

„Bitcoin może trafić 1-3M dolarów w ciągu najbliższych 5 lat. Ludzie nie mają pojęcia, jak to będzie wyglądać, gdy duże banki i kraje zaczną trzymać Bitcoin’a w swoim skarbcu.“

NBX powiedział, że „dodał również, że deficyt cyfrowy Bitcoin’a jest kluczowym elementem w jego dalszym rozwoju w różnych kontekstach instytucjonalnych.“ We wtorek (3 listopada) Williams powiedział, że obecnie 15 publicznie notowanych spółek posiada Bitcoin jako rezerwę skarbową.

Inną osobą, z którą rozmawiał NBX był Jeff Booth, współzałożyciel firmy technologicznej BuildDirect i autor książki „The Price of Tomorrow“: Why Deflation is the Key to an Abundant Future“. Booth został poproszony: „Co, twoim zdaniem, jest największą zaletą Bitcoinu w dzisiejszym środowisku?“

On odpowiedział:

„Gdybym miał wybrać tylko jedną zaletę, (jest ich wiele), to byłaby to jego przenośność, która pozwoli mu służyć jako szalupa ratunkowa na nadchodzące burze gospodarcze.

„Przez przenośność rozumiem, że kiedy rządy skonfiskują twoje pieniądze – i to zrobią – poprzez inflację, kontrolę kapitału, podatki lub w inny sposób, większość ludzi nie zobaczy, że to nadejdzie, ponieważ całe ich bogactwo jest skoncentrowane w jednej walucie.

„To dlatego ludzie utknęli w miejscu, gdy rewolucja (spowodowana załamaniem warunków ekonomicznych) przejęła władzę. Ich bogactwo wpada w pułapkę. Z Bitcoinem, jeśli pamiętasz 12 słów, możesz przenieść swoje bogactwo gdziekolwiek na świecie.“